From Bombing to Targeted Killings: Transformations of the US Fighting Against Global Terrorism

Abstract:

The aim of the article is to compare foreign policy of G. W. Bush jr. and Barack Obama in terms of use of military force. Transition from ground operations to targeted killings is demonstrated on three military operations – Operation Enduring Freedom, Operation Iraqi Freedom and Operation Inherent Resolve. The shift from bombers to drones had several reasons, mainly changing features of the threat. Authors are asking questions why and how did change the US fight against global terrorism with respect to military technologies and how is this change reflected in US fight against the threat of Islamic state.

Keywords:

1 comment

 • Comment Link Thursday, 09 March 2017 14:38 posted by Karel Kozák

  1/2017

  KOMENTÁŘ


  Str. 75
  OD BOMBARDOVÁNÍ K CÍLENÉMU ZABÍJENÍ:
  PROMĚNY BOJE USA PROTI GLOBÁLNÍMU TERORISMU

  V článku jsou rozpracovány poznatky o doktríně a bezpečnostní kultuře USA. Pozornost je věnována potenciálnímu ohrožení USA ze strany Islámského státu a přijímaným opatřením. Jsou uváděny důsledky asymetrické války. Porovnává se činnost bývalých prezidentů Bushe ml. a Obamy. Je hodnoceno postavení USA na Blízkém a Středním Východě, účast na ropných trzích. Částečně rozebrána úloha Komplexní strategie boje proti Islámskému státu, účinnost a význam dronové války. Vojenské a politické řešení problémů. Článek je zpracován s vysokou odbornou úrovní.
  V terminologii je potřebné dodržovat zásady, aby nedocházelo k nepochopení. Názvy operací: jedno slovo české, 2 slova anglická? Při prvním použití zkratky tuto rozepsat. Formulace vět, str. 76, 2. věta je málo srozumitelná, str. 77 44. prezident? Str. 81 Ne pozemní vojáci. Str. 82 překlep, národ nebo stát? Str. 85 slovo přístup nahradit slovem postup? Dílčí opomenutí nesnižuje kvalitu článku.
  V tabulkách zarovnat na střed názvy sloupců-pro přehlednost

  Report

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.