Nahlásit komentář

Děkuji za tuto zpětnou vazbu, která je první a velice si ji cením. Ano, mým cílem bylo nastínit jak by to mohlo fungovat s minimem teorie z fyziky. Nicméně, nějaká fyzika tam musí být (něco je i značně zjednodušeno), aby bylo jasné, v čem spočívá ta změna a případné výhody. Těch pár vzorců pouze ilustruje sílu použití kvantových mechanizmů a část by mohla být i trochu povědomá lidem, kteří s radiolokátory či v oblasti elektronického boje pracují.
Ano, terminologie není zcela perfektní, zpětně také vidím nějaké nedostatky. Jedná se o můj první článek, který kombinuje jak terminologii z kvantové mechaniky (pro některé výrazy ani nemáme český překlad) a pak ta vojenská, ve které jsem tak říkajíc zelenáč.

Pokud jde o slovíčko "challenge", pro které jsem zvolil překlad úkol, tak ve skutečnosti lze použít obě zároveň. To, že kvantové počítače tu budou je již poměrně nezpochybnitelné a mezi jejich úkoly bude patřit pravděpodobně i výpočet kvantového radarového účinného průřezu. Zároveň to bude i výzvou, neboť, pokud se použije výpočet tzv. brutální silou, na kvantovém počítači to bude mnohem rychleji než na klasickém, ale pro jak velké a složité cíle bude moci kvantový radarový účinný průřez efektivně spočítat, to je zatím otázkou.
FaLang translation system by Faboba