Balkan Foreign Fighters

Abstract:

The article focuses on the issue of foreign fighters from the Balkan peninsula, and examines the measures that have been taken by governments in the region to combat it. The author asserts that the first ISIS losses and the thinning of the first wave of enthusiastic recruits accompanied with the first disillusioned returnees and changes in public policies and in public discourse (political narrative and narrative of Islamic communities, mass media) caused the unprecedented decline in the number of new recruits.

PhDr. Věra Stojarová, Ph.D, nar. 1978. Je absolventkou Univerzity Palackého (2002)  a Masarykovy university (2006). V současné době pracuje jako vědecký pracovník na katedře politologie Fakulty sociálních studí Masarykovy university, kde se zaměřuje na bezpečnost západního Balkánu. Je autorkou několika monografií a odborných článků se zaměřením na extremismus a radikalismus v areálu západního Balkánu.

28/08/2018

1 comment

 • Comment Link Monday, 22 October 2018 18:43 posted by Karel Kozák

  Str. 63 Balkánští džihádisté
  Věra Stojarová

  Přehledně zpracovaný článek v českém jazyce. Podrobně rozebírá situaci na Balkáně z hlediska islámu, islamismu, radikalismu a účasti ve válkách na Blízkém a Středním východě. Na schématu je dobře zpracovaný a čísly uvedený přehled z jednotlivých států o účasti v zahraničních armádách.
  Obdobně je řešena Albánie jako vedoucí stát na Balkáně a opatření proti účasti na bojových akcích v zahraničí.
  Článek působí seriozně. Poskytuje objektivní pohled na islám a jeho radikální směry. Pozornost věnuje internetu a dalším sociálním sítím. Ukazuje možnosti řešení situace na Balkáně.
  Při zpracování článku došlo k dílčím nepřesnostem, které však neovlivňují jeho odbornou kvalitu:
  .str. 64 6. ř překlep?
  . str. 66 3. ř. překlep.
  . str. 68 16. ř. překlep.
  . str. 71 3. ř. překlep

  Report

Leave a comment