Redakční rada

Nabídka akcí

První a druhá ruská vojenská kampaň v Čečensku – pokus o srovnání

S tvrzením, že první čečenská válka skončila pro ruskou armádu naprostou blamáží, dnes souhlasí téměř všichni, nezávisle na tom, k jaké ze stran v průběhu konfliktu patřili. Ovšem tyto události se staly již před více než deseti lety. Nabízí se proto legitimní otázka: Vzala si ruská armáda z čečenské katastrofy ponaučení? Je schopna opustit staré, pro gerilovou válku nevhodné operační postupy a vyvinout nové, odpovídající realitě možných hrozeb? Odpověďmi na tyto a ještě některé další otázky se bude zabývat následující práce, jako podklad k tomu bude sloužit srovnání způsobu vedení operací ruské armády v první (1994-96) a druhé (1999- ) čečenské válce.

Další informace

  • ročník: 2007
  • číslo: 2
  • stav: Nerecenzované / Nonreviewed
  • typ článku: Ostatní / Other

 Článek si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Jan Jindř ich,nar. 1983, od roku 2004 studuje na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obor mezinárodní a teritoriální studia, toho času ve třetím ročníku. O problematiku vojenství se zajímá již několik let, stejně
tak jako o problematiku vývoje postsovětského prostoru. Spolupracuje s z Centrem pro sociální a ekonomické strategie (CESES) FSV UK Praha.

21/05/2007

Zanechat komentář