Co najdete v prosincovém čísle Vojenských rozhledů
V novém čísle Vojenských rozhledů se můžete těšit na několik zajímavých článků věnovaných aktuálním aspektům vývoje bezpečnostního prostředí ve světě. Za zmínku stojí zejména článek Ireny Kalhousové týkající se iránského jaderného programu a článek plk. Libora Kutěje o bezpečnostních aspektech vývoje na Sinaji, kde působí i pozorovatelská mise Armády České republiky.
Několik článků je věnováno strategickému řízení. Za pozornost stojí článek Jana Stejskala popisující aktuální problémy systému obranného plánování NATO i příspěvek npor. Zetochy o výzbroji mechanizovaného vojska.
Bez odezvy určitě nezůstane ani příspěvek našeho předního experta na otázky extrémizmu Miroslava Mareše, hypoteticky popisující možnou úlohu ozbrojených sil při řešení etnických nepokojů.
Pokračujeme v diskuzi o místě a úloze Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy v systému přípravy vojenského personálu, tentokrát z pohledu Bohuslava Pernicy. Za přečtení stojí i reflexe Antonína Rašky na článek L. Dobrovského „Bílá kniha jako popis nouzového stavu", který byl zveřejněn ve 2. čísle našeho časopisu.
Redakce doporučuje přečíst si zamyšlení Vladimíra Karaffy nad budoucnosti našeho časopisu, které naleznete v úvodu nového čísla. Velmi stojíme o to, abyste i Vy vyjádřili svůj názor, jak dále zkvalitňovat Vojenské rozhledy, protože jen z tradice žít nelze.
Přejeme Vám, abyste v novém čísle Vojenských rozhledů nalezli zajímavé informace, poučení, ale i inspiraci.
Redakce Vojenských rozhledů